LİNKLER
Odalar ve borsalar
 Gazete - Haber - TV
Devlet
Ekonomi
FUAR DETAYI
78. İZMİR ENTERNASYONEL FUARI

28 AĞUSTOS–6 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA YAPILAN 78. İZMİR FUARINDA ONUR KONUĞU KENT ÇANAKKALE’YE ÇANAKKALE TİCARET BORSASI ÜYELERİ GENİŞ KATILIM SAĞLADI.

Bugüne kadar Çanakkale’nin; çeşitli fuarlarda temsil edildiğini ancak uluslararası nitelikte bu yıl 78. gerçekleşecek İzmir Fuarına ilk kez katılacağını anımsatan Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya ÜZEN; Çanakkale İli Oda ve Borsaları olarak 60 metrekarelik standımızda Borsamız, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret Borsası olarak katılım yaptık.

Standımızda, üyelerimizin ürünlerinden Çanakkale’ de marka olmuş nitelikte olan Ezine peyniri, peynir helvası, zeytinyağı, Gelibolu Sardalyesi, Biga lokumu, Bozcaada Şarabı ve Çanakkale’ye özgü birçok ürünümüzün tanıtımını yapma fırsatı yakaladık. 

Böylece Çanakkale’nin tarihi zenginlikleri, yöresel kültürü, yemekleri, el sanatları, örf ve adetleri ve diğer tüm yönleriyle tanıtımı kadar kentin ekonomik değerlerinin daha geniş kesime tanıtılması anlamında büyük yarar sağlamaya çalışmaktayız.

Ayrıca Tarımsal sanayi anlamında kendimizi ifade ederken tarımla turizmin iç içe yaşayabildiği bir kent kimliğini de tanıtma fırsatı elde etmiş olduk.

Çanakkale Ticaret borsası olarak yaptığımız organizasyonda Gelibolu’dan Ezine’ye Çan’dan Bayramiç’e kadar tüm ilçelerden otobüsler kaldırarak 96 üyemizi İzmir fuarına getirdik. Onur  konuğu il standımızın tüm üyelerimize gösterme fırsatı oluşturduk.

Üyelerimiz      15 farklı ürün grubundan 1003 firmanın katıldığı fuarda ticari ve kültürel katılımda bulunan 61 ülke ve delegasyon ve onur konuğu ülke Etiyopya’yı da görme fırsatı yakaladılar dedi.

Amacımız İzmir fuarındaki ziyaretçi sayısını arttırarak Çanakkale’nin uluslar arası arenada her türlü tanıtımının yapılarak İlimizin  kalkınmasının sağlanmasıdır.


S. Kaya ÜZEN

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı
Haberler & Duyurular
ANKET
Borsamızın duyuru ve faaliyetlerinin size hangi yolla ulaşmasını tercih edersiniz?
E-POSTA BÜLTENİ