LİNKLER
Odalar ve borsalar
 Gazete - Haber - TV
Devlet
Ekonomi
FUAR DETAYI
20.Uluslararası Worldfood İstanbul Gıda Ürünleri Ve Teknolojileri Fuarı

Türkiye’nin alanındaki en büyük ve en kapsamlı fuarı olan 20. Uluslararası Gıda Worldfood İstanbul Ürünleri Ve Teknolojileri Fuarı, 06-09 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Cnr Expo’da gerçekleştirildi. Çanakkale Ticaret Borsası olarak 08.09.2012 Cumartesi günü Üyelerimiz ile fuara katılım yaptık.

Her yıl büyüyerek dünyadaki gıda fuarları arasında önemli bir yere gelen Gıda Worldfood İstanbul 2012’nin Türkiye Gıda Ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) ve TGDF çatısı altında yer alan 23 dernek tarafından desteklendiğini belirterek sektörün gelişmesinde ve yeni pazarlara açılmasında önemli bir rol üstlenen Gıda Worldfood İstanbul Fuarı, katılımcılarına da birçok avantaj sağlamaktadır.  Türk gıda ve içecek sektörü, fuarla birlikte son yıllarda büyük gelişmeler kaydetmiş, krizleri geride bırakmış ve yurt dışında yapılan ziyaretçi ve tanıtım çalışmaları sayesinde bölge pazarındaki önemini artırmıştır. Bizde bu nedenlerden dolayı Üyelerimizle birlikte 20. Uluslararası Gıda Worldfood İstanbul Ürünleri Ve Teknolojileri Fuarına katıldık.

Türkiye’nin alanında en büyük fuarı olan, 29 ülke'den 109'u yabancı olmak üzere 500 firmanın katıldığı 20. Uluslararası Gıda Worldfood İstanbul Ürünleri Ve Teknolojileri Fuarı 27. Uluslararası Ambalaj, Paketleme Ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı (IPACK 2012) ile eş zamanlı olarak yapılması da üyelerimiz açısından son derece mennuniyet verici olmuştur . Üyelerimiz Paketleme sistemleri ile yakinen ilgilendiler ve anlaşma sağladılar.

Gıda Worldfood İstanbul 2012’nun katılımcı profilinde süt ve süt ürünleri, et ürünleri, şekerleme ürünleri ve çikolata, dondurulmuş hazır gıda, konserve ürünler, gıda katkı ve yardımcı maddeleri, bitkisel yağlar ve unlu gıdalar başta olmak üzere pek çok ürün yer almaktadır. Çanakkale Ticaret Borsası olarak amacımız üyelerimizi ve ürünlerini dış pazarlarda tanıtmak, ihracat hacmini artırmak, yabancı firmalar ile ilişkilerini ve işbirliklerini güçlendirmek ve küresel ekonomide hak ettikleri yeri almalarını sağlamaktır.

Bu amaçlar doğrultusunda Üyelerimizin sektörleri ile ilgili son gelişmeleri takip etmek ve sektör temsilcileri ile işbirliği bağlantıları kurmaları için üyelerimiz ile birlikte 20. Uluslararası Gıda Worldfood İstanbul Ürünleri Ve Teknolojileri Fuarı ve 27. Uluslararası Ambalaj, Paketleme Ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı (IPACK 2012) fuarlarına katılım sağladık.

S.Kaya ÜZEN

Yönetim Kurulu Başkanı
Haberler & Duyurular
ANKET
Borsamızın duyuru ve faaliyetlerinin size hangi yolla ulaşmasını tercih edersiniz?
E-POSTA BÜLTENİ