LİNKLER
Odalar ve borsalar
 Gazete - Haber - TV
Devlet
Ekonomi
FUAR DETAYI
ÇİN SİAL FUARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI-03.05.2013

ÇİN SİAL FUARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI-03.05.2013

VALİLİĞİMİZCE ORGANİZE EDİLEN ÇANAKKALE İLİ ODA VE BORSALARI VE SİADLARININ DESTEKLERİ İLE ÇİN SHANGAİ DE 07-09 MAYIS 2013 TARİHLERİNDE DÜZENLENECEK OLAN SİAL CHINA 2013 ULUSLAR ARASI GIDA ÜRÜNLERİ FUARI ÖNCESİ TİCARET BORSASI KONFERANS SALONUNDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

SİAL FUARI KATILIMCILARINA YÖNELİK DÜZENLENEN TOPLANTININ AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPAN YÖNETİM KURULU BAŞKANI S.KAYA ÜZEN ŞUNLARI KAYDETTİ; DÜNYA GIDA VE IÇECEK SEKTÖRÜ PROFESYONELLERINI AYNIÇATI ALTINDA BIRLEŞTIREN, DÜNYANIN HER KÖŞESINDEN YÜZ BINLERCE PROFESYONEL ZIYARETÇIYI AĞIRLAYAN SIAL ULUSLAR ARASI GIDA FUARI ÇIN’DE GERÇEKLEŞTIRILMEKTEDIR.

BİLDİĞİNİZ GİBİ İLİMİZ ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ GIDA, TARIM VE TURİZM POTANSİYELİNİ BARINDIRAN,  ÇOK ÖNEMLİ GIDA SANAYİSİ KURULUŞLARININ YER ALDIĞI,  DÜNYA ÇAPINDA BİLİNEN MARKALARIMIZIN ÜRETİLDİĞİ BİR BÖLGEDE YER ALMAKTADIR. BİZLER DE ÇANAKKALE TİCARET BORSASI OLARAK İLİMİZİN BU POTANSİYELİNİN DIŞARIYA AÇILMASI, İHRACATIMIZIN HEM HACİM HEM DE ÜLKE BAZINDA ARTMASI İÇİN SEKTÖRLERİMİZİ, ÜRETİCİLERİMİZİ, HER KONUDA DESTEKLEMEYE, SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ.

BU AMAÇLAR DOĞRULTUSUNDA ÇANAKKALE VALILIĞI HIMAYELERINDE ÇANAKKALE İLI ODALARI VE BORSALARI VE SİADLAR IŞBIRLIĞINDE BORSAMIZIN SEKRETERYASINI YÜRÜTTÜĞÜ 06-13 MAYIS 2013 TARIHLERI ARASINDA ÇİN’İN SHANGAY ŞEHRINDE GERÇEKLEŞTIRILECEK SIAL 2013 ULUSLARARASI GIDA FUARINDA ILIMIZ,  96 M²’LIK BIR STAND ILE “ÇANAKKALE “ ADIYLA TEMSIL EDILECEKTIR.

SIAL FUARI’NDA, TÜM GIDA VE IÇECEK MADDELERI, KONSERVE GIDALAR, ŞARKÜTERI, SÜT ÜRÜNLERI, YUMURTA, DENIZ ÜRÜNLERI, BALIK, DONDURULMUŞ GIDA MADDELERI, YAŞ MEYVE VE SEBZE, TATLI ÜRÜNLER, DIYET GIDA MADDELERI, ET, ET ÜRÜNLERI, UNLU MAMULLER, PEYNIR, ALKOLSÜZ IÇECEKLER KONULARINDA FAALIYET GÖSTEREN FIRMALAR STANT AÇACAKTIR.

ÇANAKKALE TICARET BORSASI OLARAK AMACIMIZ ÜYELERIMIZI VE ÜRÜNLERINI DIŞ PAZARLARDA TANITMAK, IHRACAT HACMINI ARTIRMAK, YABANCI FIRMALAR ILE ILIŞKILERINI VE IŞBIRLIKLERINI GÜÇLENDIRMEK VE KÜRESEL EKONOMIDE HAKETTIKLERI YERI ALMALARINI SAĞLAMAKTIR. DÜNYA STANDARTLARINDA KALITELI ÜRETIMLER YAPTIRMAKTATIR.

DEVLETİMİZİN 2023 YILI HEDEFLERİ, VALİLİĞİMİZİN 2015 ÇANAKKALE ZAFERİNİN YÜZÜNCÜ YILI HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA BİZLER DE ÇANAKKALE TİCARET BORSASI OLARAK, ÇANAKKALE TARIM VE GIDA SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ OLARAK DEVLETİMİZİN BU HEDEFLERİNE PARALEL OLARAK KENDİMİZE AMAÇLAR VE YENİ HEDEFLER BELİRLEDİK.

İLK HEDEFİMİZ İLİMİZİN, FİRMALARIMIZIN, MARKALARIMIZIN KENDİ KABUKLARINI KIRARAK ÇANAKKALE’DEN DÜNYAYA AÇILMALARI, ÇANAKKALE’DEN DÜNYAYA SÜRDÜRÜLEBİLİR OLARAK İHRACAT YAPMALARINI SAĞLAMAKTIR.

YİNE AYNI KAPSAMDA VALİLİĞİMİZİN TÜM ÇALIŞMALARINA YURTDIŞI FAALİYETLERİNE DESTEK VERMEK BİZİM İÇİN BİR ONURDUR. BU NEDENLE BU FUARDA STAND ALARAK BİZE TAHSİS EDEN SAYIN VALİMİZE, İŞDÜNYASI OLARAK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

SON OLARAK BU ÇALIŞMALARIMIZIN VALİLİĞİMİZİN 2015 HEDEFLERİNE, YURTDIŞI TANITIM FAAALİYETLERINE İLİMİZİN DÜNYA İLE ENTEGRE OLMASI ÇALIŞMALARINA UYGUN BİRER ZEMİN OLUŞTURMASINI TEMENNİ EDİYOR, 106 KİŞİLİK İŞADAMI HEYETİ İLE KATILIM SAĞLAYACAĞIMIZ BU FUARIN ÇANAKKALE’MİZE HAYIRLI, UĞURLU VE KAZANÇ GETİREN BİR FUAR OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM DİYEREK SÖZLERİNE SON VERDİ.

S.KAYA ÜZEN’İN ARDINDAN GMKA ÇANAKKALE KOORDİNATÖRÜ RECAİ BAŞARAN DEVLET DESTEKLERİ İLE İLGİLİ BİR SUNUM GERÇEKLEŞTİRDİ.

DAHA SONRA EKONOMİ BAKANLIĞI İHRACAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇİN ÜLKE UZMANI BATUHAN UYSAL SÖZ ALARAK ÇİN EKONOMİSİ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİLER VERDİ.

SON OLARAK GÜRTOUR FİRMASI YETKİLİSİ SELİM OKTAY FUAR PROGRAMI İLE İLGİLİ AYRINTILI BİLGİLER VERDİKTEN SONRA TOPLANTIYA SON VERİLDİ.

 
Haberler & Duyurular
ANKET
Borsamızın duyuru ve faaliyetlerinin size hangi yolla ulaşmasını tercih edersiniz?
E-POSTA BÜLTENİ